Haltova chata

Ráno jsme se probudili do krásného slunečného dne. Jako obvykle jsme začínali rozcvičkou a během na Javorový – srnkou. Po snídani jsme si procvičili naše pokřiky – červení mají tento:

My jsme vesmírná rajčata, protivníka zničníme jak šarančata. Máme rádi legraci, šlofíka si dáme hned po práci. Ničeho se nebojíme, s Pánem Bohem vás porazíme. Hou, hou hou, rajčata jdou.

Pokřik zelení: citronoví kyselíci, jsou  velci bojovníci. Ochraňujou krále, do boje jdou dále. Morgarata porazíme, z království ho vyhodíme. Na tábor se těšíme, protože vás porazíme.

 V ranním ztišení jsme se dověděli další příběh našeho hrdiny Willa, který šel na dožínky za svými kamarády z hradu. Došlo ke rvačce mezi Willem a Horácem. Rozebrali jsme Horácovo chování, které nebylo vůbec pěkné a povídali jsme si o verši z Bible –  Matouš 7:3.

 Ve workshopech jsme se zdokonalovali v jízdě na koních, v lukostřelbě či házení vrhacími noži. Někteří trénovali opičí dráhu nebo se učili, jak se správně zamaskovat, aby vás okolí nevidělo. Jedna skupinka si na ohni uvařila výborný oběd. Prostě učíme se, jaký má být správný hraničář.

Odpoledne bylo ve znamení dožínek – někteří se zúčastnili turnaje v šermu, jiní hráli ringo a většina děvčat se učila dobové tance.

Hodinku před večeří (byla ovesná kaše s grankem a skořicí) jsme začali plnit hraničářské zkoušky. Je jich celkem 11. Stavíme přístřešky, maskujeme se, střílíme z luku……….nejtěžší je asi zkouška mlčení – uf…….ta nám dává zabrat. Ještě že na ty zkoušky máme čas až do pondělí a někteří z nás si určitě mlčení vyzkouší více krát. ALE CHCEME BÝT HRANIČÁŘI, TAK SE JEN TAK NEVZDÁME!!!!!

Po večeří nám vedoucí zahráli scénku o tom, že někde poblíž byl spatřen kanec.  A my ho jdeme lovit!!!! Pa pa pa a držte nám pěsti, ať kance najdeme a ulovíme.


Posted in Aktuality by